Danışmanlık

Kadınların iş ve sosyal hayatta konumunu iyileştirmek amacıyla pek çok projeye imza atan SODA, cinsiyet eşitliği konusundaki tecrübelerini ulusal ve uluslar arası arenada paylaşıyor.

Danışmanlıklar

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Türkiye’de sivil toplumun önemli bir bileşeni olan SODA’nın kurucu ve üyelerinin uzun yıllara dayanan sivil toplum gönüllüsü/çalışanı olma deneyimleri, bu alanda gerçekleştirilmiş sayısız projenin künyesinden haberdar olmalarını sağlamıştır.

Kısaca KSS Projeleri olarak adlandırılan ve kurumsal yapıların imajlarını, vizyon ve misyonlarını güçlendirmek için ihtiyaç duydukları alanlarda yaptıkları/yapacakları çalışmaları düzenleyerek bir projeye dönüştürmek konusunda SODA kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İŞ YERİNDE EŞİTLİK

SODA uzmanları olarak anketler, eğitimler ve raporlama yöntemleri  kullanarak bir şirketi Eşitlikçi İş Yeri haline getirmek üzere ele alıyor ve şirketin büyüklüğüne göre belirlenen bir süre içinde HEDEFE VARMAK ÜZERE bu çalışmaları yürütüyoruz.

BIRAKIN KADINLAR YÖNETSİN

Kadın siyasetçilere ve siyasetle uğraşmak isteyen kadınlara yönelik bu danışmanlık hizmeti bir dizi eğitim ve bilgilendirme içermektedir. Kürsü konuşması yapma tekniklerinden siyasetin doğasına, görünür olma yöntemlerinden siyasi pozisyonların gereklerine kadar her konuda uzman desteği sunulacak olan bu çalışmanın süresi en az 6 aydır. Gruplar en fazla 10 kişiden oluşur. İstenildiği tekdirde bire bir yönderlik (mentorluk) hizmeti de verilebilmektedir.

İŞLEYEN DEMİR

Günümüzün ekonomik koşulları nedeniyle kişiler emekli olsalar bile bazen geçinmek için tekrar çalışmak zorunda kalabiliyorlar. Bu durumda olan kişiler için hazırladığımız eğitim, 50+ kişilere istihdam sağlamaya yönelik. Özgeçmiş yazma tekniklerinden piyasa ihtiyaçlarına, hukuki konulardan  varolan istihdam imkanlarına kadar bir dizi konunun aktarılacağı eğitim iki haftasonu sürecek.