Projeler

Gerçekleşen Projelerimiz

Mor Koltuk

Kasım 2018 içinde Gaziantep, Adana, Trabzon ve Antakya’da gerçekleştirdiğimiz MOR KOLTUK projesinin amacı, toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmek ve kadınların toplumsal hayata katılımının önemini vurgulamaktı.

Başka Dünyanın Ustaları

Bu proje, General Klima’nın hayata dezavantajlı bir başlangıç yapan bireylere destek vermek arzusundan doğdu. SODA olarak 2017 Ocak- Haziran arasında 40 otizimli bireyle bir sanat çalışması yürüttük.

Çamaşır İpi

Yetişkinler için düzenlenen bu beden farkındalığı ve iletişim atölyesi, adını her katılımcının çalışmaya getirirken yanında bulundurması gereken çamaşır ipinden almaktadır.

Parmakizi

Üniversite öğrencileri için düzenlenen beden farkındalığı, oyunculuk ve iletişim atölyesi, adını herkesin parmak izinin farklı olması gibi bedeni, bedeniyle ve dünyayla ilişkisinin de farklı olduğu gerçeğinden alıyor.

Sırada Bekleyen Projeler

ENFORMAL KADIN ÖRGÜTLENMELERİ

4 farklı şehirde kadınların enformal ilişki ağlarını inceleyip rapor haline getireceğimiz proje 6 ay sürecek. Cinsiyet Eşitliğini İzleme Derneği (CEİD)’in çalışmalarına destek olmak amacıyla tasarladığımız bu proje kadınların dayanışmayı nerelerde ve nasıl kurduklarını belgeleyecek.

SESSİZLİĞİ KIRALIM

Cinsel istismar konusunda çocukları, velileri ve öğretmenleri bilgilendirmeyi, farkındalıklarını artırmayı hedefleyen projemizin ilk olarak özel okullarda başlaması planlandı. Oluşturduğumuz model(i)MEB’e sunarak Bakanlık aracılığıyla Türkiye’nin her köşesindeki çocuklara, velilerine ve öğretmenlere ulaştırmak arzusundayız. Bu projenin çalışmalarında Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği bize destek olacak.

GÖKYÜZÜ BİZİM

Hapishanelerde anneleriyle birliktekalmak zorunda olan çocukların gelişimini ve toplumsal hayata katılımını artırmayı hedeflediğimiz projemizin üç ayağı bulunuyor. Annelere ve çocuklara yönelik çalışmalar ile koşulların iyileştirilmesi için Adalet Bakanlığı nezdinde yapılacak çalışmalar.

SANAT İYİLEŞTİRİR

Suriyeli göçmen kadın ve çocuklarla gerçekleştireceğimiz çalışmalarda çeşitli sanat dallarından yararlanarak toplumsal katılımı artırmayı ve özellikle çocuklarda sıkça görülen travmatik davranışları sanat yoluyla iyileştirmeyi amaçlıyoruz.